Do Borského sv. Mikuláša prišiel 3. júla 1949 komunistický agitátor, aby ľuďom predniesol okrem iného aj prednášku na tému „vzťah cirkvi a štátu“. Nepomohlo, že ho od toho odrádzali. V ten deň totiž v dedinskom kostole mali primície, prvú omšu katolíckeho novokňaza. Na prednáške však aj tak trval a pred miestny národný výbor sa zišlo asi 300 […]
Pokračovanie článku
