Termálny prírodný kúpeľ – Chorvátsky Grob
14. februára 2019 09:24,
Prečítané 30 245x,
mino55,
Prírodné kúpanie
Termálny prameň s jazierkom sa nachádza medzi Chorvátskym Grobom a časťou Čierna Voda (Monarská alej). Je to pôvodne výskumný geotermálny vrt Chorvátsky Grob BA-4, vrt FGB-1, hlboký 1231 m s teplotou vody do 50°C. Bol vyhĺbený v rokoch 1973 – 1974, dnes je využívaný na kúpanie obyvateľstvom zo širokého okolia. Je to vlastne malá betónová jama, ktorú obklopuje niekoľko panelov. Vrt sa nachádza v blízkosti potoka Mlynský jarok. .V bezprostrednej blízkosti v rákosí sa nachádza ďalší vrt FGB-1A s hĺbkou 500m a teplotou vody 24°C..
Poloha:

Tohtoročné februárové kúpanie:


Foto: Miňo55
29.01.2026
Prvá etapa vojenského obsadzovania Slovenska československým vojskom (po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918) bola chaotická a postupná. Zahŕňala najmä presun Československých légií z územia dnešného Francúzska a začiatok mobilizácie domácich síl Druhá etapa vojenského obsadzovania slovenského územia československým vojskom pokračovala 17. novembra 1918 na [...]
27.01.2026
Zatiaľ bude dobre, pokiaľ Rusko, Čína a USA zostanú silné. Viete si to predstaviť , keby sa USA podarilo oslabiť Rusko a Čínu? To isté by platilo pre príliš silné Rusko a Čínu. Nech žije rovnováha!
16.01.2026
Maďarské vojenské skupiny podnikali diverzné akcie po celej dĺžke československo – maďarskej hranice už v období pred Viedenskou arbitrážou v novembri 1938, keď prišlo Slovensko o časť svojho územia. Ich úlohou bolo ilegálne prechádzať do ČSR a vykonávať tam podvratnú činnosť s cieľom destabilizácie pohraničných oblastí. Dňa 6. októbra 1938 o 2:00 sa 2. [...]
... takto ich zničili : https://www.youtube.com/watch?v=coyRdBGRp3E... ...
To len štbáci ako si ty cactus pijú termálnu ...
Boli sme tam, len je smutne, ze to tam tak vyzera.... ...
asi ich vypili, že súdruh?! ,-)) ...
.. termálnych a liečových prameňov bolo na ...
Celá debata | RSS tejto debaty